4. kolo Slovenského pohára v skialpinizme 2013 - 9.ročík Memoriálu Jána Doboša Tlačiť E-mail
Napísal bohus   
Sobota, 02 Marec 2013 18:00

Znova ďalší z vydarených pretekových skialpinistických podujatí. Tento raz sa z nášho klubu 4.kola Slovenského pohára v skialpinizme 2013 a zároveň 9. ročníka memoriálu Jána Doboša zúčastnilo 6 chalanov a jedna babenka. Zastúpenie sme mali v kategóriách muži A, muži B, ženy A, veteráni A, muži B a aj v kadetoch. Tento raz sme ako klub získali „len“ dve medaile, zásluhou Lenky, ktorá skončila na peknom druhom mieste a sľubne sa zabehávajúceho Martina v kadetoch na treťom mieste. Ale pekne poporiadku.

Štefan s Lenkou prídu ku Koniarke na miesto konania ako prví. A tak vyfasujú štartové čísla nambrvan a paťdesiatvan. Pomaly prichádzajú aj ostatní, ale jedničky sú už naše. Už sme tu všetci a v povetrí sa šíri vôňa gulášu. No veď niektorí sem chodíme len pre ten guláš. Varia  tu podľa mňa najlepší guláš na skialpovm svete. Chlapi v najlepších rokoch však majú už nejaké tie skúsenosti.

 

Po výklade trate stojíme na štarte a pre zmenu nás dusí dym spod toho gulášu. A je odštartované. Všetci idú na pásoch, len Pali si nesie lyže v ruke a možno aj dobre urobil. V počiatočnom výstupe lesom to bola riadna strkanica. Ešte že béčko a mladých odštartovali 15 minút po nás, inak neviem, ako by sme tam bojovali. Ale už sme na bočnom hrebienku, tu je stopa dobrá a terén schodný. Začína sa naozaj pretekať. Pokým sme vyšli nad pásmo lesa, štartové pole sa roztrhalo a každý sa snaží udržať či zlepšiť si svoju pozíciu. A niekto už len prekonať krízu a dôjsť do cieľa. Maťo by mohol rozprávať. Zradili ho pásy a asi aj kondička, či.... Tri krát vrchol Kriváňa je v hmle, trochu tu fúka a vlhký chlad a zľadovatené svahy sa na našich výkonoch podpisujú. Avšak pri štvrtom výšlape sú už zmysly otupené a tak rýchlo dole. Ale to tiež je niečo. Ľadový sneh a úzka, dlhá U rampa lesnou zvážnicou dáva stehienkam dobre zabrať. Ešte že do cieľa dochádzame po miernej ceste s troška „oddýchnutými“ nohami.

A tu svieti slniečko a je krásne teplo. No nemohlo tak byť aj hore?! V cieli ideme do depa na dôslednú kontrolu výstroja, ktorú si tu pamätáme aj po iné roky, tak snáď nikomu nič nechýba. Po teplom čaji, či punči sa ideme prezliecť medzi autá, baby spoločne s chalanmi. To nemá chybu, všeličo tu možno vidieť. Odreté brady, otlaky na pätách, porezané ruky, ale aj malú strelnicu. Či si myslel na niečo inšie? Ale no!  A k tej strelnici - rodí sa tu nový šport – skialptlon. Gulášik je naozaj super, a už čakáme v družnej debate na výsledky. Čakanie nám spestrujú tóny ľudovej živej hudby v krojoch. Ako každý rok, chlapci to vedia a ide im. Veď požívajú ten správny energetický nápoj. A už je tu vyhodnotenie. Tí najlepší si poberú za búrlivého potlesku ceny a pomaly sa rozchádzame domov.

Tak už je to za nami. Organizátorom patrí veľká vďaka za organizáciu a zvládnutie celého priebehu akcie. Chlapcom na štandoch nebolo čo závidieť, im patrí tak isto veľké uznanie. Tí hádam rozmrznú iba doma pri svojich maminkách. Pretekárom vďaka za účasť a mne vďaka aspoň za tento článok, lebo to umiestnenie vo veteránoch na 11-tom mieste, akože nič moc...

Štefan Faga + Adela


Výsledky !!!

Fotogaléria Martina Kotrhu

 

Posledná úprava Pondelok, 11 Marec 2013 09:42
 

Meniny

dnes : Marcel
zajtra : Ervín pozajtra : Slavomír
WebCamera SkiPark
Ski Park

Kto je práve OnLine?

Máme online 148 hostí 

Kalendár

April 2019
MTWTFSS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930