2. kolo Slovenského pohára v skialpinizme Krížna 2013 Tlačiť E-mail
Napísal bohus   
Pondelok, 11 Marec 2013 09:16

Krížna, Krížna, Ty si môj kríž. A to som ešte ani nevedel, čo ma čaká. Prvý kríž bol hneď ráno, keď som vstal z postele. Taký bruchabôľ som už nemal dávno. Že by nervy? To hádam nie, veď nejdem na prvé preteky. Že by tá piatková párty? Ale veď som nepil. Ale do gágora som si pustil – stehienko, krídelko, bôčik samozrejme diétny, korbáčiky, oriešky, krémeše, laskonky, baranie rohy, opekané zemiačiky, údenú rybku...samozrejme všetko s mierou, veď zajtra pretekám.

Tak som pretekal. Ale iba na prvom výšlape. To mi ešte pustilo. Kaldu som si kontroloval, Milan nám trochu ušiel, ale nech si ide majster Slovenska. Prvý zjazd, druhý kríž. Tu som sa trochu ponatriasal a do druhého výšlapu idem s už veľkými bolesťami. Toto je môj tretí, dnes najväčší kríž. Kalda sa mi vzdiaľuje, Jánošík je už v ... a Lenka, keď ma predbieha, ponúka mi gél. Čo ma chceš už načisto zabiť?! Len si choď. Už ani nevnímam, kto všetko ma predbieha. Ešte nikdy som nevzdal pretek, ale dnes chcem. Proste som tu skončil tak fyzicky, aj psychicky. Vyťapkám ešte hore a ...ale keď som už tu, prejdem to všetko. Druhý zjazd je môj štvrtý kríž. Lyžovačka v mokrom rozbitom snehu, to je paráda. Tak som sa zasa ponatriasal a napodiv sa mi trošku uľavilo. Lepím pásy a začínam šlapať. Ide to, brucho bolí, ale dá sa, tak predbehnem aspoň Zuzku, nech to nie je až taká hanba. Ako frajer vybehnem na vrchol a rýchlo dole. Rýchlo? Nohy už toho majú dosť a tak občas zastavím a na chvílinku oddychujem. Tie zjazdy, čo zjazd, to môj kríž, dnes už piaty. Ale už som dole a napodiv sa neponáhľam na obed. To ani nie som ja. Aj chlapci z klubu sa divia, že zjem iba polievku. Chcem byť už doma v postieľke s maminkou, lebo ja som véééľmi chorý.

A teraz ďakovačka našim: Ďakujem Milanovi B. že ma odviezol, Milanovi J. že nemusím ísť z Osady pešo, lebo mám málo natrénované, Lenke, že mi nedala ten gél a že mi odstála frontu na obed, Paľovi, že mi ten obed zjedol, Maťovi že na mňa nezabudol, Mišovi a Jožovi za účasť, Bohušovi že si so mnou vymenil službu, aby som mohol ísť pretekať, Vladovi že mi dal číslo na mobil a za pekné 4. miesto a mojej manželke za ryžový nákyp. Už druhý, ako sme spolu.

A teraz ďakovačka organizátorom. Ďakujem za všetkých, bolo to super.  Naozaj. Až na ten sľúbený prašan...

Štefan Faga

Posledná úprava Pondelok, 11 Marec 2013 19:57
 

Meniny

dnes : Marcel
zajtra : Ervín pozajtra : Slavomír
WebCamera SkiPark
Ski Park

Kto je práve OnLine?

Máme online 87 hostí 

Kalendár

April 2019
MTWTFSS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930