1. kolo Slovenského pohára v skialpinizme Rallye Červenec 2015 Tlačiť E-mail
Napísal bohus
Nedeľa, 01 Február 2015 19:42

Slovenský pohár v skialpinizme sa nám už rozbehol a začali sme v Červenci. Bobrovčanom sa podarilo odštartovať vďaka snehovej podpore z hora " Rallye Červenec " 2015 už rovno od štartu z Bobroveckej vápenice na lyžiach. Preteku sa zúčastnilo 106 pretekárov z troch krajín. Dobre pripravený prišli okrem Slovákov hlavne Poliaci, kde zamiešali karty hlavne v ženskej kategórii, ktorú vyhrala suverénne Anna Figura, druhá skončila Zuzka Dudášová a tretia Magdalena Derezinska. Hlavnú kategóriu ( Muži A ) vyhral s prehľadom domáci Jozef Hlavčo, pred druhým Jurajom Laštíkom a Jacekom Zebrackim. Prekvapivo výborne začal sezónu veterán Zdeno Longauer, ktorý ukázal aj na Skialpinistickej štvanici na Donovaloch ( celkové 3. miesto ), že mladíci budú musieť riadne pridať, ak chcú získať jeho skalp.

V Červenci Zdeno vyhral s 3. minútovým náskokom pred Mariuzsom Wargockim a tretím Tomasom Brzeskim. Z Malinô SkiAlp Teamu pekné štvrté miesta získali v ženách Lenka Hiklová a v junioroch Martin Bujňák.

Bobrovčanom ďakujeme za pekný pretek a tešíme sa na druhé kolo na Krížnej.