Malinô Brdo Night Skialp Challenge 2015 Tlačiť E-mail
Napísal bohus
Streda, 25 Február 2015 12:47

5. ročník Malinô Brdo Night SkiAlp Challenge a zároveň 3. kolo SP v skialpinizme je za nami. Vo výbornej športovej atmosfére bolo odštartovaných 101 pretekárov. V hlavnej kategórii ( Muži A ) sa prekvapivo začala naháňačka medzi Jurajom Laštíkom z HK James DK a nám neznámym Ericom Carterom, ktorý sa zúčastnil a reprezentoval USA v dňoch 6. - 12. 2. 2015 MS v Švajčiarskom Verbieri. Do poslednej sekundy sme nevedeli, kto z nich vyhrá, ale v poslednom zjazde si urobil Laštík mierny náskok a zaslúžene vyhral. V kategórii žien SP zvíťazila Zuzka Dudášová z klubu Skialpinista.sk DK, pred našou Lenkou Hiklovou a Barborou Volajovou ( Skialp Bobrovec Ski Trab Team ). V kategórii veteráni suverénne vyhral pri neúčasti Zdena Longauera, Milan Pisarčík ( Skialpinista.sk ), pred Mirom Kováčikom (Bikelandia ) a Jánom Malíčkom ( Malco Myjava ). V kategórii Juniori pekné 2. miesto obsadil náš Martin Bujňák.

Výsledky kategórií, ktoré sme nespomenuli sú umiestnené pod článkom.

Všetkým víťazom srdečne gratulujeme !!!

Chcel by som poďakovať všetkým pretekárom za krásny športový zážitok. Zároveň ďakujem všetkým, ktorí pomáhali pri organizovaní a sponzorovaní preteku.