Malinô Brdo Night Skialp Challenge 2016 Tlačiť E-mail
Napísal bohus   
Nedeľa, 21 Február 2016 17:48

Ďalšie kolo Slovenského pohára je za nami, ale priznám sa, bolo to o chlp. Mám na mysli snehové podmienky. Počasie nás tejto zimy, ak sa to dá nazvať zima, poriadne skúša. Veď my, organizátori preteku, sme sa až v sobotu pred obedom rozhodli a konečne aj dohodli na konečnej verzii trate. Vlastne to aj tak za nás doriešila snehová nádielka, alebo lepšie povedané, čo z nej ostalo.

Nakoniec sme pretekárom v Open kategóriách ponúkli klasiku po technickom snehu, teda len po zjazdovke s malou skialpovou vložkou cikcaku v najstrmšom mieste, s čím viac-menej nebol problém, ale pre súťažiacich v Slovenskom pohári, sme chceli pripraviť náročnejšiu trať s technickými prvkami. Vo štvrtok, keď už nebol nikde prírodný sneh, len technický na zjazdovke, nám nebolo všetko jedno.

 

Celý týždeň pred pretekom sme zvažovali, či Vás pustiť do skál a vôbec či to pôjde do cikcaku, či vložíme mačky aspoň po tej zjazdovke a ak po zjazdovke, tak koľko kôl, či vyzúvať, či lyže na batoh, no boli sme z toho na nervy. Ale ochranná ruka bola nad nami a v piatok začalo snežiť.

A tak v sobotu doobedu, pomaly každý z klubu bol aktuálny stav snehu kontrolovať na vlastné oči. Je rozhodnuté, Na Haliny sa na mačky nepôjde. Toto sme vylúčili. Cik cak vo voľnom teréne sa pôjde, ale nástup na cikcak nám nečakané slniečko cez deň pohlo. Pred obedom sme teda potvrdili rozhodnutie veliteľa trate, že toto sa bude bežať s lyžami na batohu. Viac sme s technickými vložkami nešpekulovali, sami sme toho váhania a premýšľania mali dosť a boli sme ( s ohľadom na podmienky ) s tým čo sme Vám ponúkli vysporiadaní.

A je tu štart, pretekári sú už v ohni. "Chlapi bežte pomalšie, lebo sa nám všetok sneh roztopí." No nedali si povedať a tak najlepší čas prvého kola bol ani nie 40 minút. No chápeš to,vycupkať hore niečo cez štyri kilometre, odopínať, zapínať lyže a spustiť sa z kopca za 38 minút, to čo je LUKI ?! To si rob doma ! Tu si na pretekoch, tak sa podľa toho správaj. Slušné by bolo počkať aspoň minútku na tých veteránov za Tebou PISA a ZDENA. Nebolo Ti smutno potom kráčať v druhom kole samému ? Nabudúce teda polepšiť. Ale popravde, všetci pretekári podali pekné výkony už len tým, že sa nik nezranil a všetci, aj tí na ktorých sme museli dlho čakať v cieli došli v poriadku, síce zasoplení, ale vysmiati.

Organizačne bol pretek zvládnutý, do akej miery, to nech posúdia iní. Prekvapili kontrolóri v cieli pri kontrole výstroja, keď nadelili trestné body aj vlastným, však Vržďo, Jožo a Radovan. Hlavný rozhodca sa bude musieť s nimi porozprávať. Ceremoniál odovzdávania cien bol otvorený pozdravom pre Paliho, s prianím skorého uzdravenia, ktorý leží v nemocnici a potom už boli ocenení najlepší v kategóriách aj celkovo. Nezabudli sme ani na najstaršieho a najmladšieho pretekára. Celkom prvým bol odovzdaný maskot podujatia, ale neviem prečo z ťažkého železa, keď my skialpinisti hľadáme materiál čo najľahší. Tak ako po iné roky exceloval náš ozvučovací technik a moderátor v jednej osobe MIREC. Skutočne bez neho by to nemalo takú šťavu. Chcel by som na záver poďakovať všetkým, čo sa o zdarný priebeh podujatia pričinili, či už našim sponzorom, ale samotným členom klubu, ktorí si to dnes odšlapali aj tri, či štyri krát a ešte aj pretekali. Tak dovidenia v Pilsku ( Ak im tam ostalo troška snehu ).

Štefan Faga

Výsledky - kategórie

Výsledky - absolútne poradie

Fotogaléria Alexander Uhrín

Fotogaléria Malinô SkiAlp Team

reportáž MTR vo videoarchíve v správach z 29. 1. 2016

Posledná úprava Pondelok, 29 Február 2016 20:30
 

Meniny

dnes : Marcel
zajtra : Ervín pozajtra : Slavomír
WebCamera SkiPark
Ski Park

Kto je práve OnLine?

Máme online 92 hostí 

Kalendár

April 2019
MTWTFSS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930