Ferrata HZS Tlačiť E-mail
Napísal bohus   
Pondelok, 06 Február 2017 17:40

VIDEO - Ferrata HZS

V rámci klubovej akcie sme sa v nedeľu 29. januára zozbierali desiati na prechod martinskou "Feratou HZS". Dohoda bola, že sa o šiestej ráno stretneme za mestom na Lukoil pumpe, samozrejme musel jeden zaspať. Tentokrát to vyšlo na mňa...

Zo Strání sme vyrážali o 7:20 hod. Dorazíš, otvoríš dvere na aute a hneď facka. Termo tričko, fukerka a - 17°C. Vyrážame. Tí so slabším krvným obehom krútia rukami o život. Andrej K. bez rukavíc. Však načo? Po traverze do ústia doliny nastupujeme na chodník pod ferratu. Šmochtleme na lyžiach, pokiaľ sa dá, potom ich dávame na ruksaky a stúpame. Oživením sú zamrznuté lávky, tu sa čakáme, čo keby niekoho švaclo. Nikto nechce prísť o zábavu. Po niečo vyše hodiny prichádzame k zaisteným pasážam. Nasadzujeme sedačky aj prilby. Ferratu vyliezame bez problémov, chodník je prechodený. V ťažších úsekoch si môžme vyskúšať cepínik, aj či sa udržíme celou váhou na predných dvoch zuboch. Mačiek samozrejme.

Mišo S. nás vzorne inštruuje, kam sa máme pozerať pri preliezaní lávok, ako klásť nohy v mačkách v traverze. Nakoniec nám predvedie, ako si namočiť nohy nad členky v potoku. V Alienoch býva síce mokro, ale môže byť aj mokrejšie... Prejdeme ešte pár zaistených úsekov a dávame lyže. Po štvrťhodine sa začínajú objavovať prvé chaty na Martinkách. Cestu k vysielaču si skracujeme vyjazdeným chodníkom. Sme v strehu, lebo chvíľu pred nami sa dole ním prehnal šúsom lyžiar s vypúlenými očami a isto aj v kŕči. Prežil. Po troch hodinách stúpania prichádzame k vysielaču. Obligátne spoločné foto a poď ho na obed. Chalani z HZS sa o nás postarali, vidno že patria k Veľkofatrancom. Obed parádny a k tomu zaslúžené pivko.

Po chvíli zapíname lyže a ideme dole. Medzi zvážnicou a chodníkom volíme druhú možnosť. Horou hrubou, desiati vyškerení exoti v prilbách. Napriek pokusom sa nikto nedolámal a všetci zdarne došli až k autám.

Vydarený výlet !

 

Jano Letko

 

 

 

Posledná úprava Piatok, 10 Február 2017 18:04
 

Meniny

dnes : Ľudmila
zajtra : Olympia pozajtra : Eugénia
WebCamera SkiPark
Ski Park

Kto je práve OnLine?

Máme online 55 hostí 

Kalendár

September 2019
MTWTFSS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30